RSS
niedziela, 13 marca 2011
Działki facetów i nie tylko

Ludzie zwykle uważają, że dźwigniki, podnośniki i mostki przeładunkowe to działka facetów. Okazuje się jednak, że nie zawsze musi tak być. Co prawda są ciągle zawody gdzie ciągle trudno spotkać kobiety, ale na całe szczęście tych wyjątków jest coraz mniej. Niedawno miałam okazję poznać babkę, która założyła firmę technologiczną produkującą systemu dla... wojska i przemysłu ciężkiego. Bardzo kolora postać. Charazmatyczna i z głową na karku. No i mało który facet potrafiłby ją zagiąć jeśli chodzi o technologie.

Myślę, że wraz ze spłaszczaniem się świata w ktorym żyjemy, takich sytuacji będzie coraz więcej.

Tagi: kobiety praca
13:34, zosiazdaleka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 listopada 2010
I byl sobie wyscig...

Zmienilam dzisiaj zdanie. Czekalam na ten wyscig. Stawialam na Alonso. No bo Ferrari. I jemu w koncu kibicowalam od pol sezonu. Dzisiaj w pewnym momencie jednak dostalam olsnienia... bardzo nie chcialam zeby Vettel wygral, ale dzisiaj przestalo mi to przeszkadzac. Nie, daleko mi od bycia jego fanka, ale dzisiaj Vettel stal sie dla mnie bardziej 'normalnym' czlowiekiem, kierowca z odrobina ambicji, przekory ale jednoczesnie z pewnym dystansem, podczas gdy Alonso ze swoimi pretensjami do Petrova wydal sie po prostu... dziwny, zarozumialy i troche smieszny.

Alonso zawsze wydawal mi sie nie-naj-przyjemniejszy, ale jakos przymykalam na to oko. No nic, mam nadzieje, ze przyszlym sezonie nie bede miala takch dylematow i to Robert bedzie rozdawal karty.

16:33, zosiazdaleka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 października 2010
Kiedy zaczyna się życie

Przy każdym "dziesięcioleciu" ludzie mówią - życie zaczyna się po... trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce, sześćdziesiątce, itp.

Zbliżam się do pierwszej z tych granic i zastanawiam się czy naprawdę. W czym tkwi to magiczne wypatrywanie lepszych lat. Czy faktycznie jest coś na rzeczy czy to tylko takie pocieszanie się że człowiek coraz starszy?

Mam zamiar rozwikłać tą zagadkę...

09:41, zosiazdaleka
Link Dodaj komentarz »